Jesteś tutaj: O NAS » Oferta przedszkola
Czytaj treśćCzytaj treść

Oferta przedszkola

OPTYMIŚCI Z NIEZAPOMINAJKI

Czy deszcz mocno pada, czy też słonko świeci,
Do przedszkola spieszą uśmiechnięte dzieci.
Już od progu pani radośnie nas wita,
I zawsze o marzenia nasze zapyta.
Uczy , że świat to miejsce dla każdego,
I dla małego i dla dorosłego.
Zaufanie mieć do ludzi , w siebie wierzyć trzeba,
Wtedy można zrobić wiele, można sięgnąć nieba.
Podejmować wyzwania, nawet bardzo trudne,
Bo wszystko dookoła jest ciekawe – nie nudne.
Uczyć się pięknych wartości i kolega dobrym być,
Dużo wiedzieć o przyrodzie i z nią w zgodzie żyć.
Chwalą nas panie i kochają rodzice,
Dlatego łatwiej nam iść przez życie.
Damy wszystkim radość i energii dobrej nić,
Bo radosnym optymistą każdy może być.

Przedszkole nasze:

• Stwarza warunki do wspierania rozwoju dziecka,
  • Efektywnie wspomaga rodzinę w wychowaniu dziecka,
  • Organizuje zajęcia otwarte dla rodziców z udziałem specjalistów,
  • Oferuje solidną kadrę pracowników administracyjnoobsługowych, która angażuje się w realizację zadań dydaktyczno – wychowawczych przedszkola.

Zajęcia dodatkowe:

• Religia
  • Zabawy z językiem angielskim,
  • Zabawy z muzyką poważną,
  • Zabawy rytmiczne,
  • Zabawy z aktorami,
  • Niezapominajkowy turysta,
  • Kim zostanę?
  • Klubiki rozwijające zainteresowania i zdolności.

ZADANIE DO REALIZACJI NA ROK SZKOLNY 2020/2021:

„Dziecko w świecie wartości-respektowanie norm społecznych oraz kształtowanie postaw tolerancji, akceptacji wobec siebie i innych poprzez codzienne działania wychowawcze.”

Kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji wobec siebie i innych

Wdrażanie do przestrzegania wszelkich norm społecznych

Cele priorytetowe:

• kształtowanie umiejętności przestrzegania obowiązujących reguł,
  • kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, zgodnej współpracy z innymi, z zachowaniem obowiązujących norm i reguł kultury osobistej,
  • rozwijanie empatii, umiejętności podejmowania działań mających na celu pomoc słabszym i potrzebującym,
  • umiejętności rozwiązywania konfliktów i sporów,
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt z dziełami literackimi i wytworami kultury, wyzwalanie potrzeby kontaktu z literaturą i sztuką dla dzieci,
  • kształtowanie poczucia własnej wartości dziecka, podtrzymywanie ciekawości poznawczej, rozwijanie kreatywności oraz brania odpowiedzialności za swoje decyzje i działania,
  • kształtowanie świadomości odmienności osób niepełnosprawnych, innej narodowości, wyznania, tradycji kulturowej oraz ich praw.

Cele szczegółowe:

Dziecko:

• rozwija się w każdym obszarze swojego rozwoju (fizycznie, emocjonalnie, społecznie i poznawczo),
  • bierze udział w proponowanych przez nauczyciela aktywnościach,
  • zna normy i zasady postępowania obowiązujące w przedszkolu ( wspólne opracowanie Kodeksu Przedszkolaka),
  • jest aktywne i chce poznawać świat ( wykorzystanie literatury dziecięcej),
  • pomaga innym, jest koleżeńskie, zgodnie bawi się z kolegami ( bajki terapeutyczne, zabawy integracyjne,
  • wykorzystanie metody pedagogiki zabawy KLANZA, obchodzenie urodzin w grupie, sprawianie drobnych przyjemności kolegom ( np., rysunek), organizowanie pomocy na rzecz potrzebujących),
  • potrafi sam sobie zorganizować czas i zabawę ( elementy dramy),
  • stosuje podstawowe zasady savoir-vivre ( savoir- vivre ),
  • rozpoznaje i nazywa uczucia innych ( wykorzystanie literatury dziecięcej),
  • respektuje prawa i potrzeby innych ( historyjki obrazkowe),
  • słucha co mówią inni ( gry i zabawy rozwijające emocjonalność, metody aktywizujące myślenie),
  • potrafi negocjować, przebaczać, przepraszać ( zabawy i gry przeciwko agresji, zabawy integracyjne).